Nieskazitelny widok na Tatry z Rzepisk
Nieopodal naszej willi znajdują się liczne pagórki, z których można obserwować przepiękne widoki na Tatry. Na przykład to zdjęcie zostało wykonane ok 500 metrów od pokoju, w którym możesz wynająć nocleg. Miejsce to naprawdę pozwala odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza bez smogu i innych zanieczyszczeń. Widoki sa naprawdę fascynujące i  zapierające dech w piersiach. Kwatery z takim widokiem na góry są przestronne, czyste oraz w przystępnych cenach. 

 

Nasza miejscowośćRZEPISKA - TO DOBRY KIERUNEK NA ODPOCZYNEK, SPRZYJAJĄCY TWOJEMU ODPRĘŻENIU I GWARANCJA NIEZWYKŁEGO ORAZ NIEZAPOMNIANEGO WIDOKU NA TATRY

Rzepiska to miejscowość położona w gminie Bukowina Tatrzańska, która graniczy  ze Słowacją oraz  znajduje  się w niewielkiej odległości od Białki czy Bukowiny Tatrzańskiej. Teren i ukształtowanie tej niezwykle położonej wsi to pagórki i wzniesienia, najwyzszym szczytem Rzepisk jest Pawlikowski Wierch - 1016 m n.p.m (kilka minut od naszej Willi)  skąd rozposciera sie niezwykła panorama Tatr Polskich i Słowackich. Kolejnym punktem widokowym jest przełęcz Łapszanka znajdująca się pomiędzy Rzepiskami i Łapszanką. Miejsce to jest niezwykle znane i odwiedzane przez fotografów jak i obserwatorów Tatrzańskich Szczytów. Można tam wpatrywać sie w prawdziwe nieskażone łono natury nietknięte ręką ludzką.Obszar ten cieszy się niezwykłą bliskością Tatr, które mamy jak na dłoni. Wieś ta ma wielką tradycję, słynie z wypasu owiec, robienia oscypków i kultury góralskiej wraz z regionalnymi strojami góralskimi. Za dawnych lat miejscowość słynęłą z ziołolecznictwa, które w niektórych miejscach przetrwało do dziś. W roku 1655 Rzepiska zostaly zapisane w dokumentach historycznych i właśnie tą datę uznaje się za powstanie Rzepisk. 

Kościół

 KOŚCIÓŁ 
Kosciół parafialny w Rzepiskach pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy został wybudowany w latach 1955-1957 później zostal odnowiony i jest całkowicie wykonany w drewnie.
Wnętrze zostało wykonane w architekturze góralskiej, liczne rzeźby, stacje drogi krzyżowej i ołtarz są dziełem górali, którzy słyną z talentu rzeźbienia w drewnie. Duszpasterstwo w naszej niewielkiej parafii sprawują księża Marianie.


        Msze Święte
                                                          Niedziela 8:00 i 11:00 ,
   Dni powszednie 19:00                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Punkt widokowy rzepiska


Z punktu widokowego w Rzepiskach można obserwować całą panorame Tatr Polskich i Słowackich, jest to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych panoram jakie można obserwować w tej części Polski. Roztaczający się tutaj widok jest imponujący ze wzgledy na swoją czystość i naturalność krajobrazową i niesamowitą bliskość GÓR. W miejscu tak wyjątkowym jak to mozna się naprawdę poczuć jak u prawdziwej" MATKI NATURY " która zrodziła to niesamowite piękno tego malowniczego krajobrazu, jakim są Tatry. Spędzając noclegi w Rzepiskach mamy gwarancję tego pięknego widoku, tutejsze kwatery do wynajecia gwarantują ten niezwykły widok.